W niedzielne przedpołudnie 21 czerwca 2026 roku, w Parku Miejskim, w ramach Grodziskiego Piwobrania odbyła się II edycja konkursu kulinarnego Gastro Fest „Ślepe Ryby” 2026. To wyjątkowy konkurs kulinarny, w którym chętne drużyny w alejkach Parku Miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim gotują w plenerowych kociołkach tradycyjną regionalną zupę.
W tym roku, do rywalizacji przystąpiło 13 drużyn reprezentujących Koła Gospodyń Wiejskich w Ptaszkowie, Kurowie, Kobylnikach, Albertowsku, Czarnej Wsi, Słocinie, Kąkolewie oraz Zdroju, a także Grupa Rekonstrukcyjna Gratz, Klub Seniora Promessa, drużyna Urzędu Miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim oraz zespoły miast partnerskich Grodziska Wielkopolskiego: Merksplas w Belgii i nadmorskie Postomino.
W tym roku, I miejsce zajął zespół Klubu Seniora Promessa. Miejsce II przyznano Kołu Gospodyń Wiejskich w Czarnej Wsi. Miejsce III zajęła reprezentacja gminy partnerskiej Postomino.
Stowarzyszenie Ziemi Grodziskiej Leader zaprasza na spotkanie informacyjno-szkoleniowe w dniu 7 lipca br. o godz. 13.00 w biurze Stowarzyszenia w budynku Promessy, ul. Powstańców Chocieszyńskich 23 F, 62-065 Grodzisk Wlkp. w ramach interwencji I.13.1 Leader /Rozwój lokalny kierowany przez społeczność (RLKS), Przedsięwzięcie 1.3 Wzmacnianie integracji społecznej i wyrównywanie szans społecznych mieszkańców obszaru LGD, w tym poprzez rozwój usług lokalnych oraz promocję dziedzictwa regionu w zakresie: – rozwój przedsiębiorczości, w tym rozwój biogospodarki lub zielonej gospodarki poprzez podejmowanie pozarolniczej działalności gospodarczej przez osoby fizyczne oraz – rozwój przedsiębiorczości, w tym rozwój biogospodarki lub zielonej gospodarki poprzez rozwijanie pozarolniczej działalności gospodarczej,
Budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Zgłoszenia do 1 lipca br. pod nr tel. 61 227 12 16 lub na adres mailowy: k.piskorska@szgleader.pl
Podmioty uprawnione do ubiegania się o przyznanie pomocy: osoby fizyczne zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą oraz podmioty wykonujące działalność gospodarczą.
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu organizuje w środę 24 czerwca 2026 r. szkolenie dla beneficjentów pn. „Prawidłowa realizacja i rozliczanie projektu w ramach FEW” Priorytet 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 10 (10.02-10.07).
Spotkanie odbędzie się o godz. 9.00 w Poznaniu przy Al. Niepodległości 34 (Sala Sesyjna, parter).
Aby wziąć udział w szkoleniu, należy do dnia 22 czerwca 2026 r. do godz. 14.00 wypełnić formularz zgłoszeniowy poprzez kliknięcie pola „weź udział” – link do strony zapisów.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.