Kontrast:

Gastro Fest „Ślepe Ryby” 2026 o Puchar Grodziskiego Piwobrania



W niedzielne przedpołudnie 21 czerwca 2026 roku, w Parku Miejskim, w ramach Grodziskiego Piwobrania odbyła się II edycja konkursu kulinarnego Gastro Fest „Ślepe Ryby” 2026. To wyjątkowy konkurs kulinarny, w którym chętne drużyny w alejkach Parku Miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim gotują w plenerowych kociołkach tradycyjną regionalną zupę.

W tym roku, do rywalizacji przystąpiło 13 drużyn reprezentujących Koła Gospodyń Wiejskich w Ptaszkowie, Kurowie, Kobylnikach, Albertowsku, Czarnej Wsi, Słocinie, Kąkolewie oraz Zdroju, a także Grupa Rekonstrukcyjna Gratz, Klub Seniora Promessa, drużyna Urzędu Miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim oraz zespoły miast partnerskich Grodziska Wielkopolskiego: Merksplas w Belgii i nadmorskie Postomino.

W tym roku, I miejsce zajął zespół Klubu Seniora Promessa. Miejsce II przyznano Kołu Gospodyń Wiejskich w Czarnej Wsi. Miejsce III zajęła reprezentacja gminy partnerskiej Postomino.