Kontrast:

Bożeny i Krystyny nie tylko z naszej gminy – Rakoniewice – 17 marca 2013 r.17 marca br. solenizantki z 13 marca – Krystyny i Bożeny wspólnie świętowały swoje imieniny. Uroczystość odbyła się Rakoniewicach i rozpoczęła się od barwnego korowodu zaproszonych pań.

Obchody przebiegały w bardzo miłej atmosferze, były życzenia i kwiaty oraz upominki od naszego Stowarzyszenia. Szczególnym gościem, a zarazem honorową Krystyną była ambasadorka Miasta Rzepina – artysta plastyk p. Krystyna Prządka, która opowiadała o swojej pasji i urokach artystycznego zawodu. Uhonorowana została również najstarsza Krystyna, p. Marciniak z Rakoniewic, która pomimo trudności z chodzeniem uczestniczyła w spotkaniu. Uroczystość uświetniona została również występem chóru „Nuta w Nutę” pod dyrekcją Józefa Kowalonka, który zaprezentował barwne widowisko pt. „Powróćmy jak za dawnych lat…”. Kreacje pań i panów, humor, taniec, a zwłaszcza piosenki z lat 20 i 30-tych przeniosły publiczność w klimat okresu międzywojennego.

Wydarzenie to inspirowane było ogólnopolskimi zlotami Krystyn Polskich organizowanymi corocznie od 1998 r. na terenie całej Polski (w dniu 13 marca) poszerzone w naszym przypadku również o panie o imieniu Bożena (które również w tym dniu obchodzą imieniny).

 

przygotowanie do obchodów imprezy imieninowej

panie uczestniczące w wydarzeniu

życzenia i gratulacje

występ artystyczny dla wszystkich zaproszonych gości